Projekt pn. „Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Piaskach
Całkowita wartość projektu: 6 104 057,21 PLN
Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 4 866 246,76 PLN
Wartość dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej: 400 000,00 PLN

Cel nadrzędny projektu: Poprawa dostępności mieszkańców miasta i gminy Piaski do infrastruktury sportowej.

Przedmiot projektu:
Przedmiotem projektu jest pełnowymiarowa sala gimnastyczna o wymiarach: 29,50 x 43,85 m i wysokości od 9,34 do 11,08 m (w kalenicy), zlokalizowana przy Zespole Szkół w Piaskach. Powierzchnia użytkowa sali wynosi 1 956,55 m² i składa się z:

• sali gimnastycznej o powierzchni 1 157,70 m2, na której znajdują się boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego, a także przyrządy gimnastyczne;
  • zaplecza socjalno-użytkowego o powierzchni 798,65 m2, obejmującego korytarz, sanitariaty, szatnie, natryski, łazienki, magazyny sprzętu oraz pokój nauczycieli.

W konkursie "RPO - wiele projektów, jedna Lubelszczyzna", na najpopularniejsze projekty Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2007-2013 organizowanym przez Urząd Marszałkowski zostały wyróżnione projekty Powiatu Świdnickiego.

Projekt Powiatu Świdnickiego pn. „Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Piaskach” ma szansę zostać najlepszym projektem zrealizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Projekt został zakwalifikowany do konkursu pn. „RPO – wiele projektów, jedna Lubelszczyzna”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Aby zagłosować należy wejść na stronę: konkurs.rpo.lubelskie.pl i wybrać kategorię z lewego menu. Projekt Powiatu znajduje się w kategorii Edukacja i sport. Plebiscyt potrwa do dnia 20 maja 2011 r.

Dnia 22 października 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Piaskach. Na uroczystość przybyli m.in.: Przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych, Przedstawiciele władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polscy Olimpijczycy.

Przedstawiona została historia powstania sali, były liczne podziękowania oraz pokazy sportowe, a wśród nich pokaz Pani Karoliny Michalczuk – Mistrzyni Świata w boksie. Sali zostało nadane imię Olimpijczyków Polskich.
Budowa sali została zrealizowana dzięki środkom finansowym Powiatu Świdnickiego, Gminy Piaski oraz środkom pozyskanym z zewnątrz, tj.: z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt budowy sali wyniósł ponad 6 000 000 zł.

Dnia 25 sierpnia 2010 r. Starosta świdnicki - Mirosław Król oraz Wicestarosta świdnicki - Zbigniew Twaróg podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Piaskach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, Osi Priorytetowej VIII Infrastruktura społeczna, Działania 8.2 Infrastruktura szkolna i sportowa.

Dnia 6 marca 2009 r. Starosta świdnicki - Mirosław Król oraz Wicestarosta świdnicki - Zbigniew Twaróg podpisali z Przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, działającym w imieniu Ministra Sportu i Turystyki umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przedsięwzięcia inwestycyjnego pn. „Budowa pełnowymiarowej sali gimnastycznej w Piaskach”. Na mocy umowy Powiat Świdnicki otrzymał środki finansowe w wysokości 400 000,00 PLN na realizację przedmiotowej inwestycji.