epuap logo

E-geodezja – urząd w Twoim domu

Coraz więcej spraw urzędowych z zakresu geodezji i kartografii można realizować na odległość, bez konieczności odwiedzania siedziby urzędu, przez siedem dni w tygodniu i to przez całą dobę.

Nieodpłatna pomoc prawna

Obecnie, na terenie powiatu działają cztery punkty, w których mieszkańcy nieodpłatnie mogą skorzystać z porad prawnych

Powiat Świdnicki - wschód możliwości

Przyjedź i przekonaj się, że powiat świdnicki to doskonałe miejsce do pracy i życia

NOWE PRZEPISY

Nowe przepisy przewidują automatyczne wygaszenie decyzji o rejestracji pojazdu, którego właściciele nie dokonywali okresowego badania technicznego oraz nie ubezpieczali, w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów, na okres co najmniej 10 lat.

Ze Świdnika do Łęcznej

uruchomione zostało nowe połączenie autobusowe ze stolicy powiatu świdnickiego. Komunikacją możemy teraz dotrzeć do Łęcznej.
SPRAWDŹ ROZKŁAD

E-kolejka Wydziału Komunikacji

Od początku sierpnia 2015 roku kolejka do Wydziału Komunikacji i Transportu w świdnickim starostwie regulowana jest przez system elektroniczny. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie skrócił się czas obsługi  i jednocześnie wzrosła liczba załatwianych spraw.

Każdy, kto przychodzi załatwić swoje sprawy w wydziale, powinien wybrać na dotykowym panelu biletomatu (na korytarzu) interesujący zakres sprawy (np. rejestracja pojazdu) i odebrać wydrukowany bilet. Po otrzymaniu biletu wystarczy poczekać na głosowe wezwanie do odpowiedniego stanowiska obsługi. Aktualną liczbę osób oczekujących można obserwować na głównym ekranie na korytarzu.
UWAGA: Jeden bilet = jedna sprawa.

Uruchomiliśmy też możliwość rejestracji wizyty przez Internet na konkretną godzinę. Aby skorzystać z tej możliwości, należy wejść na adres kolejka.powiatswidnik.pl i postępować zgodnie z opisem.
UWAGA: Koniecznie należy potwierdzić wizytę w otrzymanej wiadomości e-mail oraz przybyć do urzędu kilka minut przed czasem zarezerwowanej wizyty, by wprowadzić kod z e-maila do biletomatu i odebrać numer. Spóźnienie oznacza rezygnację z wizyty.

Pogoda dla powiatu