epuap logo

E-geodezja – urząd w Twoim domu

Coraz więcej spraw urzędowych z zakresu geodezji i kartografii można realizować na odległość, bez konieczności odwiedzania siedziby urzędu, przez siedem dni w tygodniu i to przez całą dobę.

Nieodpłatna pomoc prawna

Obecnie, na terenie powiatu działają cztery punkty, w których mieszkańcy nieodpłatnie mogą skorzystać z porad prawnych
SPRAWDŹ

Powiat Świdnicki - wschód możliwości

Przyjedź i przekonaj się, że powiat świdnicki to doskonałe miejsce do pracy i życia

SPRAWDŹ

Od początku sierpnia 2015 roku kolejka do Wydziału Komunikacji i Transportu w świdnickim starostwie regulowana jest przez system elektroniczny. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie skrócił się czas obsługi  i jednocześnie wzrosła liczba załatwianych spraw.

Każdy, kto przychodzi załatwić swoje sprawy w wydziale, powinien wybrać na dotykowym panelu biletomatu (na korytarzu) interesujący zakres sprawy (np. rejestracja pojazdu) i odebrać wydrukowany bilet. Po otrzymaniu biletu wystarczy poczekać na głosowe wezwanie do odpowiedniego stanowiska obsługi. Aktualną liczbę osób oczekujących można obserwować na głównym ekranie na korytarzu.
UWAGA: Jeden bilet = jedna sprawa.

Uruchomiliśmy też możliwość rejestracji wizyty przez Internet na konkretną godzinę. Aby skorzystać z tej możliwości, należy wejść na adres kolejka.powiatswidnik.pl i postępować zgodnie z opisem.
UWAGA: Koniecznie należy potwierdzić wizytę w otrzymanej wiadomości e-mail oraz przybyć do urzędu kilka minut przed czasem zarezerwowanej wizyty, by wprowadzić kod z e-maila do biletomatu i odebrać numer. Spóźnienie oznacza rezygnację z wizyty.

Pogoda dla powiatu