I Powiatowy Rajd Rowerowy

pierwszy rajd powiatowyŚwidnicki Klub Rowerowy ALFA zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w I Powiatowym Rajdzie Rowerowym pn. "Poznajemy gminy Powiatu Swidnickiego". Cykl rajdów obejmujący wszystkie gminy Powiatu Swidnickiego objęty został patronatem Starosty Świdnickiego.

Pierwszy rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, 9 maja, i będzie przebiegać na trasie: Świdnik - Trawniki - Świdnik. Szczegóły wypraw oraz warunki udziału określa regulamin.

9 maj 2009 r.: Świdnik - Trawniki - Świdnik

W ramach cyklu 9 maja rowerzyści zwiedzili gminę Trawniki. Po otwarciu rajdu przez Starostę Świdnickiego Pana Mirosława Króla ruszyliśmy. Stosunkowo łatwa trasa wiodła przez Krępiec, Podzamcze, Las Mełgiewski, Cygankę, Łysołaje i Pełczyn do Trawnik, gdzie na terenie Zespołu Szkół przy ognisku, w miłej atmosferze zjedliśmy pieczone kiełbaski i wysłuchali ciekawie opowiedzianej historii Trawnik i okolic. Po pamiątkowych zdjęciach z Panią dyrektor i historykiem ruszyliśmy w drogę powrotną, którą wiodła w znacznej większości drogami polnymi i szutrowymi przez malownicze tereny doliny rzeki Giełczew do Piask, a potem przez Emilianów Las Mełgiewski i Krępiec. Do Świdnika wróciliśmy ok. godz. 17:00.Liczniki rowerowe wskazywały przejechany dystans 66km, a karty pamięci aparatów fotograficznych po kilkadziesiąt zrobionych zdjęć.

16 maj 2009 r.: Świdnik - Mełgiew- Piaski - Świdnik

23 maj 2009 r.: Świdnik - Rybczewice- Świdnik