Spotkania z mieszkańcami podczas dożynek Powiatu Świdnickiego w Świdniku

Podczas dożynek powiatowych w Siedliszczkach w gminie Piaski, które miały miejsce 02.10.2011 roku odbyła się już po raz kolejny prezentacja i promocja projektu pn.„Wirtualne Powiaty. Budowa Społeczeństwa Informacyjnego na Lubelszczyźnie. Etap III”.

Spotkanie miało na celu przybliżyć lokalnej społeczności zagadnienia związane z projektem, w tym: korzyści wynikające z jego realizacji, etapy budowy sieci szerokopasmowej oraz współpracę partnerów projektu w kontekście podejmowanych działań. Punkt WP3 cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży jak i dorosłych. Wszyscy otrzymali gadżety promocyjne (smycze, długopisy, ramki na tablice). Największym zainteresowaniem odwiedzających nasze stoisko cieszyła się idea budowy sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu. Mieszkańcy wiążą z nią nadzieje na większy wybór operatorów świadczących usługi internetowe, ich wyższą jakość, jak również niższe ceny dostępu do sieci. Nie mniej interesująca dla naszych gości była sieć hotpostów oraz telecentrów, która powstanie na terenie powiatu świdnickiego, łęczyńskiego i włodawskiego.

rpo lubelskie

Dsc 0295