Przedszkolaki gościły w starostwie

W ramach projektu edukacyjnego "Misiowe Przedszkole odkrywa Świdnik" w piątek 24 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego gościły dzieci z Przedszkola nr 4 w Świdniku. Spotkały się ze starostą Dariuszem Kołodziejczykiem, wicestarostą Waldemarem Białowąsem, członkami zarządu powiatu: Magdaleną Narodowiec i Jakubem Osiną, zobaczyły pracę Wydziałów Komunikacji oraz Budownictwa i Geodezji. Projekt edukacyjny jest realizowany w ramach projektu "NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI W POWIECIE ŚWIDNICKIM - realizacja kompleksowego wspomagania pracy szkół i przedszkoli", projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Celami ogólnymi projektu są: budowanie świadomości obywatelskiej, poznanie swojego miasta i propagowanie edukacji regionalnej. Cele szczegółowe to: poznanie legendy o powstaniu Świdnika oraz historii miasta, przybliżenie charakterystycznych miejsc w mieście i spotkania z ciekawymi ludźmi.
Projekt jest skierowany do dzieci 3-6 letnich uczęszczających do Przedszkola nr 4 w Świdniku. Realizacja projektu obejmuje grę miejską składającą się z dziecięciu ścieżek edukacyjnych.
Ścieżka I: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muszla koncertowa, Fontanna.
Ścieżka II: Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Plac Konstytucji 3-go Maja.
Ścieżka III: Kino Lot.
Ścieżka IV: Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Ścieżka V: helikopter, stare drewniane wille.
Ścieżka VI: Państwowa Szkoła Muzyczna.
Ścieżka VII: Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy.
Ścieżka VIII: Port Lotniczy.
Ścieżka IX: PZL Świdnik.
Ścieżka X: Stadion Miejski.
Uroczyste zakończenie projektu połączone z Jubileuszem 35-lecia Przedszkola odbędzie się 16 czerwca br.

Dsc 0234Dsc 0281Dsc 0354Dsc 0417Dsc 0428logotypy 1