Plany nowej inwestycji w Świdniku

Angielska firma Meditrox produkująca urządzenia do sterylizacji szpitali jest zainteresowana przeprowadzeniem inwestycji wartej 15 mln dolarów w Świdniku. Firma Meditrox w dniach 18-19 czerwca 2009 r. brała udział w Forum inwestycyjno – gospodarczym LUB - INVEST 2009 zorganizowanym w ramach projektu "Lubelski Obszar Metropolitalny - Przyjazny Inwestorom” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Projekt realizowany jest w partnerstwie przez Miasto Lublin, Powiat Lubartowski, Powiat Lubelski, Powiat Łęczyński oraz Powiat Świdnicki.

Formuła forum obejmowała część seminaryjną oraz spotkania biznesowe, podczas których lokalni przedsiębiorcy prowadzili rozmowy bilateralne z przedsiębiorcami zagranicznymi, reprezentantami samorządów miast i organizacji okołobiznesowych. Zagraniczni przedsiębiorcy wybrali dla siebie partnerów do rozmów na podstawie wcześniej przygotowanego i przesłanego „Katalogu Firm”, w którym zamieszczone zostały profile przedsiębiorstw prowadzących działalność na terenie LOM-u, zainteresowanych nawiązaniem międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Firma Meditrox w trakcie forum zgłosiła chęć nawiązania współpracy gospodarczej w zakresie ekonomicznego systemu oświetlania ulic (LED) oraz produkcji wyspecjalizowanego urządzenia do sterylizacji pomieszczeń szpitalnych. Wczoraj, tj. 15 lipca przedstawiciel firmy przyjechał do Lublina w celu omówienia możliwości współpracy w zakresie bardzo skomplikowanej i nowoczesnej produkcji urządzeń do sterylizacji szpitali. Uruchomienie produkcji firma planuje na początku przyszłego roku. Firma bierze pod uwagę jeszcze inne lokalizacje, w tym dwie na terenie Litwy, jednak Świdnik ma duże szanse. Atutami Świdnika jest możliwość współpracy z lubelskimi uczelniami oraz wykwalifikowana kadra.