Sala gimnastyczna w Piaskach już otwarta

Dnia 22 października 2010 r. odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Piaskach. Na uroczystość przybyli m.in.: Przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych, Przedstawiciele władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polscy Olimpijczycy.

Przedstawiona została historia powstania sali, były liczne podziękowania oraz pokazy sportowe, a wśród nich pokaz Pani Karoliny Michalczuk – Mistrzyni Świata w boksie. Sali zostało nadane imię Olimpijczyków Polskich.
Budowa sali została zrealizowana dzięki środkom finansowym Powiatu Świdnickiego, Gminy Piaski oraz środkom pozyskanym z zewnątrz, tj.: z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt budowy sali wyniósł ponad 6 000 000 zł.

Tablica informacyjna

Goście zgromadzeni na otwarciu sali

Uroczyste przecięcie wstęgi

Przemówienie Mirosława Króla - Starosty Świdnickiego