Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych

21-050 Piaski

sekretariat@soswkozicedolne.pl
www.soswkozicedolne.pl

Placówka istnieje od 1978 roku położona jest na terenie Gminy Piaski w miejscowości Kozice Dolne 4 km od trasy Lublin – Zamość, a 32 km od Lublina. Ośrodek zlokalizowany jest w malowniczej scenerii zespołu pałacowo – parkowego.

W skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kozicach Dolnych wchodzą następujące szkoły:

• Szkoła Podstawowa Specjalna
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy

Dla każdego ucznia opracowywane są indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne. W ośrodku funkcjonuje internat, prowadzone są również zespoły rewalidacyjno-wychowawcze.
W Ośrodku działają następujące koła: teatralne, sportowe, kulinarne, fotograficzne i religijne. Corocznie realizowane są projekty z edukacji ekologicznej.
Placówka dysponuje dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną, między innymi salami: doświadczania świata, Integracji Sensorycznej, multimedialną, gospodarstwa domowego.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozicach Dolnych współpracuje ze środowiskiem akademickim (UMCS, PL), z organizacjami pozarządowymi oraz ze szkołami specjalnymi znajdującymi się na terenie woj. lubelskiego, szkołami podstawowymi oraz gimnazjami z terenu powiatu świdnickiego.